aion RPG

AionZagraj w Aion!

Jest to tytuł nastawiony na rozgrywkę PvP, na którą wpływ mają także starcia PvE. Główne walki w grze toczą się o kontrolę nad fortecami umieszczonymi w strefie zwanej Otchłanią. Walka o te potężne twierdze odbywa się między gildiami graczy należącymi do dwóch frakcji znajdujących się w Aionie oraz przeciwko trzeciej sile kontrolowanej przez komputer. System PvP posiada specjalny ranking, który nagradza za pokonywanie silniejszych przeciwników i umożliwia kupno potężnego ekwipunku.

Bardzo ważnym elementem rozgrywki w Aionie jest możliwość lotu dzięki skrzydłom, w jakie wyposażona jest postać gracza. Element latania związany jest z najważniejszymi aspektami gry. Umiejętność ta jest wykorzystywana w walce PvP, tworzeniu przedmiotów, misjach fabularnych czy po prostu przy podróżowaniu z jednej lokacji do drugiej.

W grze znajdują się cztery podstawowe klasy postaci (Mage, Warrior, Priest i Scout), które na 10lvl można poddać dodatkowej specjalizacji np. Warrior może zostać Gladiatorem lub Templarem. Walka natomiast oparta jest na wykonywaniu postępujących po sobie umiejętności tworzących niejako łańcuch zdolności – na jego początku położone są najsłabsze czary, a na końcu te najpotężniejsze.

Oprócz starć PvP i PvE czas w Aionie umilą wam różnego rodzaju profesje takie jak tworzenie broni czy zbroi, krawiectwo lub alchemia. Profesje mogą stanowić źródło dochodu lub umożliwić dostęp do ekwipunku, którego nie zdobędziecie w inny sposób, dlatego warto poświęcić trochę czasu na ich rozwijanie.

Aion to jedna z największych i najpopularniejszych gier MMORPG ostatnich lat, która nie dawno stała się darmowym tytułem. Oprócz wspaniałej oprawy graficznej w grze znajduje się mnóstwo zawartości, która zajmie was na długie miesiące i zapewni setki godzin znakomitej zabawy.

 

Przejdź na stronę gry Aion!


Recenzja

Grywalność
Grafika
Ocena redakcji
Podsumowanie

Aion to darmowa gra z gatunku MMORPG w innowacyjny sposób łącząca rozgrywkę PvE i PvP, posiadająca rozbudowany system walki oparty na łańcuchu umiejętności oraz możliwość latania dzięki skrzydłom, w które wyposażona jest postać gracza.

Wynik 4.5 ocena