gry przygodowe dla dzieci Recenzje gier PC

Auta 2 (Cars 2: The Video Game) – gra na podstawie filmuPrzejdź do katalogu gier!

Gry tworzone na podstawie filmów, to zwykle straszne crapy. Wielu twórców uważa bowiem, że wystarczy wykorzystać znaną markę, stworzyć na jej podstawie, na szybko, jakikolwiek tytuł i liczyć, że zawsze jacyś frajerzy to kupią. Tymczasem „growe” Auta 2 są nawet lepsze od oryginalnego filmu!

gry wyścigowe

Zacznijmy jednak od początku – sam film na podstawie którego stworzoną grę, opowiada o przygodach dwóch sympatycznych samochodzików – Zygzaka i Złomka, które postanawiają wygrać serię wyścigów. Dochodzi do tego wszystkiego jeszcze wielka afera szpiegowska i specyficzny prześmiewczy, kreskówkowy styl znany nam dobrze ze wszystkich filmów studia Pixar. Co z tego zostało z tego w grze? W zasadzie sam klimat i główni bohaterowie. Cała reszta jest już mocno wzorowana na świetnych, zręcznościowych wyścigach Mario Kart. Podobnie jak i w tej produkcji, tutaj liczy się przede wszystkim dobra zabawa, dynamiczna rozgrywka, zwariowany humor, i wysoka grywalność. Realizm? Dajcie spokój, po co takie rzeczy w bajce?! 😉

Wszystko zaczyna się od wybrania jednego z 20 dostępnych pojazdów, a w zasadzie to powinniśmy powiedzieć chyba, że bohaterów – krótko mówiąc są to bowiem zabawne animowane samochodziki z doklejonymi oczami i buziami ^^. „Postaci” jest tutaj całkiem sporo i wszyscy fani filmu znajdą na pewno sporo starych znajomych. Wybierając każde auto decydujemy się na to, że niektóre z nich mają większość szybkość, inne znów większą siłę. Wybór należy do nas, ale tak naprawdę wszystko ogranicza się tutaj głównie do wygładu wozów.

gry samochodowe

Sama zabawa przypomina już bardziej typową, chociaż mocno zręcznościową grę wyścigową. Wybierając tryb „Kariery” trafimy najpierw do C.H.R.O.M.E., czyli Centralnej Hipertajnej Rozdzielni Ogólnowywiadowczo-Motoryzacyjno-Edukacyjnej (!), gdzie uczymy się podstaw sterowania. Samouczek jest całkiem przystępny i dowiemy się z niego na przykład, że nie jest problemem jeździć tylko na dwóch kołach, palić gumy czy spychać konkurentów z toru…. W końcu, gdy wiemy już wszystko, trafiamy na samą trasę i jazda!

Cała zabawa składa się z sześciu rozdziałów, w których musimy wygrać po parę wyścigów aby przejść dalej. Trasy są  mocno urozmaicone i nawiązują do lokacji znanych z filmów. Jazda jest tutaj maksymalnie zręcznościowa – dużo jest spychania przeciwników, podskakiwania i łapania porozrzucanych po drodze power-upów. To przez te ostanie zabawa przypomina własnie wspomniane już parokrotnie, kultowe Mario Kart. W trakcie wyścigu możemy chociażby użyć dopalacza czy porzucać za sobą miny, które mogą skutecznie wyeliminować konkurencję. Jedno trzeba przyznać, w grze naprawdę co chwilę coś się dzieje – coś wybucha, coś na nas leci, ktoś próbuje nas zepchnąć z trasy a prędkość zabawy jest niesamowita i oczy często nie nadarzają za akcją, nie mówiąc już o naszych palcach. 🙂 Jak na tytuł przeznaczony raczej dla młodszych Graczy czasami jest po prostu za trudno.

gry przygodowe dla dzieci

Jeżeli znudzi nas tryb kariery zawsze możemy pobawić się nieco inaczej. W „Battle Race”, zbieramy najpierw porzucane na trasie uzbrojenie i nie chodzi tutaj tyle o wygranie wyścigu ile o zniszczenie przeciwnika. Natomiast w trybie „Hunter” przenosimy się na specjalną arenę, na której musimy pokonać kolejne fale atakujących nas wrogów. W Attack celem jest znów zniszczenie w czasie zwykłego wyścigu kilku wrogów. Ciekawa jest też możliwość zabawy w kilka osób jednocześnie na podzielonym ekranie co czyni z tego tytułu świetną grę familijną. Gdy dodamy do tego całkiem przyjemną, bardzo kolorową grafikę, zabawne animacje, to mamy naprawdę idealny tytuł do spędzania wspólnych wieczorów z naszymi pociechami. Ale nie tylko! Zagrać jest przyjemnie nawet ze starszymi kumplami czy koleżankami – zabawa jest przednia i dostarcza masy rozrywki! Szukacie gry sam raz na sobotnią imprezę? Auta 2 będą idealne! Masa humoru, szybka zwariowana rozgrywka, wysoka grywalność czy trzeba czegoś więcej?

Sprawdź najlepszy katalog gier!