sprzęt dla graczy Sprzęt komputerowy dla graczy

Klawiatura Genius GX Gaming ImperatorPrzejdź do katalogu gier!

Genius ma w swojej ofercie od jakiegoś czasu akcesoria dedykowane graczom. Seria urządzeń ze znaczkiem GX Gaming posiada dwie klawiatury. Jedną z nich, o wdzięcznej nazwie Imperator, miałam okazję przetestować.

Zacznijmy najpierw od wyglądu zewnętrznego. Nazwa Imperator sugerowała mi, że będzie to niezły kawał sprzętu, również gabarytowo; tymczasem wielkością nie odbiega od standardów, co mnie od razu ucieszyło. Akurat na biurku cenię sobie dużo wolnej przestrzeni (więcej miejsca na sterty kubków po herbacie :P) W porównaniu do poprzednio testowanej przeze mnie klawiatury (Aivia Osmium) produkt Geniusa jest zgrabny, lekki i prezentuje się dość klasycznie. Oryginalności co najwyżej dodaje mu duże logo w dolnej części klawiatury oraz ostre ścięcia. Mimo normalnych rozmiarów posiada całkiem sporo klawiszy. Od góry wyposażono go w 7 klawiszy multimedialnych oraz 3 klawisze służące zmianie profili. Z lewej strony Imperator posiada 6 programowalnych klawiszy makr. W sumie zatem możecie zatem zaprogramować na klawiaturze 18 przycisków funkcyjnych, co z pewnością zadowoli fanów MMORPG czy RTSów.

klawiatura dla graczy

To, do czego szybko nie mogłam się przyzwyczaić w Aivie – czyli wysokie klawisze – tutaj nie stanowiło już takiej przeszkody. Owszem, w porównaniu do płaskiej, laptopowej na początku odczuwa się lekki dyskomfort, ale to wrażenie mija po chwili. Wysokość klawiszy nie jest też taka wielka: 3,8 mm – według producenta to optymalny wymiar do grania. Przyznam,  że nawet przy dłuższym pisaniu sprawdza się całkiem dobrze. Jest w zasadzie tylko nieznacznie głośniejsza od tej, której używam na co dzień, więc to też notuję na plus. Kolejną zaletą Imperatora jest plastik, z którego jest wykonany. Nie jest gładki, tylko chropowaty, przez co palce nie ślizgają się przy dłuższych posiedzeniach i nie zostawiają nieestetycznych odcisków.

klawiatura do gierZ Aivią wygrywa też pod względem kabla. Imperatora ma 1,8 m kabel w bawełnianym oplocie, z pozłacaną końcówką USB zapewniającą najszybszy przepływ danych. Mimo solidnego wykonania jest całkiem elastyczny. Jedyne czego może Wam brakować w Imperatorze to fakt, że nie jest on podświetlany. A przynajmniej nie w tym modelu. Genius posiada w ofercie jeszcze jedną klawiaturę o tej samej nazwie lecz z dopiskiem PRO. Jest ona dużo droższa, ale też posiada takie gadżety. Czy są one potrzebne musicie już sami sobie odpowiedzieć na to pytanie.

Razem z klawiaturą w opakowaniu znajdziemy także skróconą instrukcję obsługi oraz płytę ze sterownikami. Do normalnego funkcjonowania nie trzeba ich instalować – działają od razu wszystkie przyciski, w tym multimedialne. Oprogramowanie będzie jednak niezbędne, gdy zechcecie sprzęt bardziej spersonalizować. Dużych możliwości tu nie ma – ot możecie pozmieniać ułożenie klawiszy lub – i o to tu głównie chodzi – przypisać makra. Samo oprogramowanie jest bardzo intuicyjne i czytelne. Makra możecie zapisywać w nieograniczonej ilości. Klawiatura wspiera także technologię Anti Ghost, która umożliwia wciśnięcie do 18 klawiszy równocześnie. Ciekawą funkcją w sofcie jest także możliwość zablokowania klawiszy Windows – zapobiega to przypadkowemu wyjściu z gry na ekran pulpitu. Imperator cechuje także wysoka częstotliwość próbkowania. Czas reakcji wynoszący 1 ms pozwoli uzyskać największą przewagę nad konkurentami.

sprzęt dla graczy

Przez kilka dni testów nie zauważyłam żadnych problemów. Klawisze miękko wchodzą, nic się nie blokuje, makra działają jak należy – w zasadzie ciężko tu się do czegokolwiek przyczepić. Moim zdaniem to naprawdę dobra klawiatura, także pod względem cenowym. W sklepach Internetowych znajdziecie  ją już za niecałe 100 zł. Ponad dwa razy więcej trzeba zapłacić za model w wersji PRO, który różni się tylko możliwością podświetlenia klawiszy. Oczywiście nie jestem w stanie sprawdzić jej wytrzymałości, ale nawet jeśli miałaby „pożyć” tylko te 2 lata gwarancji – to i tak warto, zważywszy na funckje, którymi nie odbiega od droższych braci i sióstr.

Sprawdź najlepszy katalog gier!