symulatory Recenzje gier PC

Lunar Flight – symulator lądownika księżycowegoPrzejdź do katalogu gier!

Tym razem coś z zupełnie innej beczki – bardzo nietypowy, niezależny tytuł – Lunar Flight, symulator… lądownika księżycowego. Oto nasza recenzja!

Gry niezależne mają to do siebie, że niejednokrotnie wykraczają poza ogólnie przyjęte schematy i sztampowe pomysły. Ba! Czasami ich istnienie wydaje się być wręcz sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem. Na rynku znaleźć można już, tak abstrakcyjne produkcje jak: Symulator Śmieciarki, Lawety, czy nawet Cysterny! Teraz przyszła kolei na symulator… lądownika księżycowego, autorstwa niezależnego studia Shovsoft. Czy warto zainteresować się tym bądź, co bądź białym krukiem na rynku?

ciekawe symulatory

Rozrywka w Lunar Flight osadzona jest w niedalekiej przyszłości na – jak łatwo się z tytułu domyślić – Księżycu. Wcielamy się w pilota lądownika księżycowego a naszym zadaniem jest latanie pomiędzy kosmicznymi bazami, a zarazem eksplorowanie Srebrnego Globu. Za wykonywanie zleceń dostajemy pieniądze oraz doświadczenie pozwalające piąć się, coraz wyżej, w karierze pilota. Zdobyte fundusze możemy natomiast wydawać na niezbędne do latania paliwo lub naprawę i modernizację naszego statku.

gry symulator kosmiczny

Jeżeli chodzi o samo latanie, to choć pozornie wydaje się ono banalne, to tak naprawdę wymaga niemałych umiejętności. Wystarczy nieco za mocno wcisnąć któryś klawisz ruchu, a statek całkiem wypada z rytmu, zaczynając się obracać, stając się już praktycznie nie do opanowania. Rozbić się jest tym bardziej łatwo, że pomimo zalegającego Księżyc sławnego pyłu i panującej słabej grawitacji, nawet pozornie delikatna kolizja najczęściej kończy się eksplozją. Ogólnie rzecz biorąc fizyka lotu, jak na niezależną produkcję, stoi na wysokim poziomie.

Oprawa graficzna jest – można rzec – Księżycowa, to znaczy, przepełniona odcieniami szarości, co nie powinno tutaj nikogo dziwić. Wizualnie zdecydowanie najbardziej w oczy rzuciło mi się gwiaździste niebo wyglądające, jak… śnieżący ekran oraz… opcje określające jakość grafiki – do wyboru m.in.: fast, simple, czy beautiful. Dość znaczną rolę w Lunar Flight odgrywa strona dźwiękowa nadająca grze atmosferę tajemniczości. Ogólnie rzecz biorąc oprawa audiowizualna nie wprawia w zachwyt, ale też jakoś specjalnie nie razi.

symulatory

Podsumowując już, Lunar Flight jest produkcją trudną do oceny. Z jednej strony jestem pod wrażeniem kreatywności twórców, lecz z drugiej strony patrząc, jest to jedynie średniak, który poza pomysłowością nie ma niczego nadzwyczajnego do zaoferowania. Dodać do tego muszę, że Lunar Flight kosztuje niespełna 10 euro, a to sporo, jak na produkcję Indie. Suma summarum warto się opisywaną tutaj grą zainteresować z ciekawości, ale dopiero przy okazji jakieś wyprzedaży lub… w przypadku udostępnienia jej przez twórców za darmo. Obecnie nawet dla fanów gatunku nie jest ona raczej „warta świeczki”. Aha, osobiście w grze wielkiej kariery nie zrobiłem – pisząc te słowa jestem ponad 70 tysięcy dolarów na minusie…

Sprawdź najlepszy katalog gier!