gry dla najmłodszych Recenzje gier PC

Miś Uszatek: Przygoda z liczeniem – recenzja gry dla dzieciPrzejdź do katalogu gier!

Misia Uszatka zna chyba każdy. Wprawdzie gra z tym bohaterem nie zainteresuje pewnie zbyt wielu z Was, ale jeżeli macie dzieci i szukacie akurat prostego, łagodnego tytułu dla swojej pociechy, to nasza recenzja może się Wam przydać. Zapraszamy do zabawy z najsłynniejszym polskim misiem! Oto nasza recenzja gry Miś Uszatek: Przygoda z liczeniem!

gry edukacyjne

Misia Uszatka nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. To w końcu najsłynniejszy bohater dobranocek w naszym kraju, który od lat bawi i uczy wszystkie dzieci, a od niedawna podbija również chociażby Japonię. To także idealny materiał na gry dla najmłodszych i nic dziwnego, że do tej pory powstało sporo tytułów opartych na przygodach tego sympatycznego pluszaka. „Miś Uszatek: Przygoda z liczeniem” to kolejna gra dla najmłodszych użytkowników, która ma bawić i jednocześnie uczyć. Jak twierdzą twórcy – zabawa jest przygotowana z myślą dla dzieci w wieku od 4 do 8 i tym razem koncentruje się na poznawaniu podstaw matematyki.

gry dla najmłodszych

Cała zabawa to swego rodzaju klasyczna gra przygodowa. Poruszamy się po w zasadzie statycznych, rysowanych planszach i używając myszy, klikamy na kolejnych postaciach czy przedmiotach wykonując różne czynności, rozwiązując proste zagadki logiczne czy też biorąc udział w mini grach. Obsługa gry jest bardzo prosta – wystarczy do niej sama mysz a czynności nie wymagają większej precyzji, dzięki czemu nawet najmłodsi Gracze nie powinni mieć tutaj problemów. Cała przygoda rozpoczyna się w chwili gdy Miś Uszatek wraz ze swoim przyjacielem – Kruczkiem – spędzają wakacje na wsi. Dziadek tego ostatniego przygotował dla nich jednak niespodziankę – wielkie poszukiwania skarbu! Nasi bohaterowie muszą zwiedzić kolejne lokacje i pomoc napotkanym osobom, z których każda w jakiś sposób przybliży ich do zdobycia upragnionej nagrody. Całość jest – jak sam tytuł mówi – nastawiona głównie na edukowanie podstaw matematyki, liczenia czy rozpoznawania figur geometrycznych. Zadania jakie stawia przed nami produkcja nie są jednak trudne, chociaż niektóre z nich twórcy chyba przesadnie skomplikowali i młodsi Gracze mogą mieć problemy ze zrozumieniem zbytnio rozbudowanych ciągów przyczynowo-skutkowych. Ważne jest jednak, że z każdego wykonanego zadania można się czegoś nauczyć, albo też płynie – podobnie jak w oryginalnej bajce – jakaś lekcja czy morał. Dzieci dowiedzą się chociażby dlaczego przed jedzeniem należy myć ręce a także jak rozpoznawać podstawowe figury geometryczne oraz czym jest symetria oraz, że pomaganie innym zawsze procentuje. Sama historia jest również dobrze prowadzana i potrafiła przykuć do monitora, nawet tak starego konia jak mnie 😉 Twórcy się tutaj naprawdę postarali i w końcu mamy grę dla dzieci, która nie jest tylko luźnym zbiorem pojedynczych zagadek i mini gierek a większą, spójną całością.

gry dla dzieci

Graficznie pozycja jest nawet ładna – każda z lokacji (jest ich około 30) zachwyca kolorami i dopracowaniem. Dzieciom powinno się to spodobać, chociaż całość czasami zgrzyta i nie zawsze pasuje do klimatu oryginału. Niektóre tła wyglądają na lekko niedopracowane i sprawiają wrażenie za bardzo „plastikowych” a postacie – cóż… te z bajki były zawsze bardzo sympatyczne, zaś modele w „Misiu Uszatku” wyglądają raczej nieciekawie i sztucznie, czasami wręcz odpychająco. Za to udźwiękowianiu produkcji nie można już nic zarzucić – głosy są świetnie dobrane, lektorzy dobrze wczuwają się w sytuacje, chociaż niektóre dialogi zgrzytają, ale to już raczej wina scenarzystów.

Reasumując – jeżeli szukacie dobrej i przyjemnej gry dla najmłodszych, to nowy Miś Uszatek będzie bardzo dobrym wyborem. Produkcja Forever Entertaimnent naprawdę bawi, chociaż nie jest to jednak gra stricte edukacyjna. Tutaj chodzi głównie o dobrą zabawę dla dzieci i jednocześnie, chociaż tylko przy okazji, nauczenie ich czegoś nowego. Na rynku nie ma ostatnio zbyt wielu takich produkcji, które by tak dobrze propagowały najważniejsze wartości, zgodnie zresztą z duchem oryginalnej bajki, więc będzie to na pewno udany zakup. Gra w niektórych sklepach internetowych występuje także jako „Przygoda z Liczbami”, a znów na pudełku widnieje „Przygoda z liczeniem”. Tak czy inaczej, to ta sama produkcja…

Sprawdź najlepszy katalog gier!