sprzęt dla graczy Sprzęt komputerowy dla graczy

Mysz SteelSeries KANAPrzejdź do katalogu gier!

Mysz komputerowa SteelSeries KANA jest sprzętem reklamowanym słowami „Designed by Gamers”. Logo producenta gwarantuje pewne standardy względem jakości i jednocześnie zobowiązuje dostarczać nam urządzenia godne uwagi. Zapraszam do zapoznania się z naszą opinią w recenzji myszki SteelSeries KANA.

SteelSeries to marka dostarczająca Graczom jakościowe produkty i chociaż nie należą one do najtańszych, to podczas zakupu można mieć pewność dobrze wydanych pieniędzy. Myszka SteelSeries Kana stanowi swoisty kompromis dla osób chcących wejść w posiadanie sprzętu tejże firmy bez inwestowania przesadnie dużych kwot. Czy to także będzie udany zakup? Przekonajmy się.

myszka dla graczy

Po kilku dniach testów, podczas spojrzenia na Kanę, cisną mi się na myśli słowa takie jak prostota, elegancja, uniwersalność, precyzja i solidność. W tych pięciu wyrazach mógłbym zamknąć cały opis urządzenia bez wchodzenia w zbędne szczegóły, bowiem każde dodatkowe słowo popsuje tą definicję. Prostota odnosi się do bezproblemowego działania i braku zbędnych funkcji, ale ma także swoje odzwierciedlenie w elegancji wyglądu. Ta cecha idzie w parze z uniwersalnością, jednak bez pominięcia ważnej dla użytkownika precyzji. Wszystko razem spina natomiast klamra solidności. Troszkę rozpisać pomimo wszystko tekst muszę, aby móc podzielić się wrażeniami.

W bardzo ładnym opakowaniu kryje się tylko myszka wraz z drobną ulotką w kilku językach (bez Polskiego, niestety), podpowiadającą jak poprawnie zainstalować sprzęt i skąd ściągnąć sterowniki. Myszka działa bezproblemowo od momentu podłączenia, ale zmiana rozdzielczości oraz bardziej zaawansowanych ustawień wymaga dodatkowego oprogramowania. Szkoda więc, że wewnątrz nie znalazło się miejsce na podstawowy pakiet sterowników, bez którego urządzenie nie jest w pełni funkcjonalne. To w dzisiejszych czasach zaledwie drobna niedogodność, ale wciąż irytująca.

myszka do gier

Myszkę wyposażono w 6 przycisków. Wszystkie, poza tym odpowiedzialnym za zmianę rozdzielczości, można dowolnie programować poprzez tworzenie kombinacji Macro (także tekstowych), przypisywanie ścieżek aplikacji do uruchomienia lub poprzez konkretną funkcję. Dostępne oprogramowanie oferuje także zmiany rozdzielczości, czułości, podświetlenia oraz zapisywanie ustawień pod postacią profili. Krótko mówiąc – podstawowe sprawy; które ustawia się raz, dobrze i na dożywocie.

Wykonanie produktu nie budzi żadnych zastrzeżeń. Pokryta gumą rolka zapewnia odpowiedni kontakt z palcem, podobnie jak dolna część urządzenia wykonana z plastiku zapobiegającemu ześlizgiwaniu się dłoni. Grzbiet jest gładki, co z pewnością ułatwia zabiegi pielęgnacyjne.  Kabel myszki, podłączany do USB, został wykonany z przeplatanego nylonu zapewniającego niezwykłą trwałość i odporność na skręcanie, wykręcanie oraz zakręcanie. To doskonałe rozwiązanie, które z radością powitałbym we wszystkich sprzętach posiadających przewody.

sprzęt dla graczy

Kana nie jest profilowana pod pojedynczą dłoń, dlatego z powodzeniem mogą jej używać Gracze jakkolwiek-ręczni. Symetryczność jest tutaj zaletą. Podświetlenie LED (odmienne dla różnych wersji kolorystycznych) umieszczono wewnątrz rolki, a siłę jego natężenia można przypisać ustawieniom rozdzielczości czujnika optycznego, więc całość nabiera także znaczenia praktycznego. A skoro już przy odmiennych wersjach kolorystycznych jesteśmy, to nie omieszkam nadmienić o czymś jeszcze…

Jak już wspomniałem, Kanę można spotkać w różnych wersjach kolorystycznych – standardowej czerni z pomarańczowo podświetloną rolką, oraz zupełnej bieli. Ja (jak większość Graczy) jestem człowiekiem, który podczas kupna sprzętu wybiera czerń. Znacie to, prawda? Czarna klawiatura, czarna myszka, czarne słuchawki, monitor oraz głośniki. Czasami idę na ustępstwo w postaci szarości, jednak ogółem rzadko się to zdarza. Gdy pierwszy raz zobaczyłem białą Kanę, pomyślałem z miejsca, że to zdecydowanie nie dla mnie… Myliłem się. Biel prezentuje się niezwykle szykownie i pomimo intensywnego użytkowania (oraz moich początkowych obaw) nie uległa zabrudzeniu większemu niż standardowa czerń. Dodatkowo, gładka powierzchnia sprzyja szybkiemu czyszczeniu, więc nie ma z tym najmniejszego problemu. Jeżeli kiedykolwiek zaczniecie zastanawiać się nad kupnem czegoś odmiennego kolorystycznie, polecam spojrzeć przychylnym okiem na białą wersję SteelSeries Kana, która wygląda niezwykle elegancko i umie przyciągnąć uwagę swoim „niestandardowym” wyglądem. Mógłbym wręcz przysiąc, że takiego właśnie sprzętu używają w Aperture Science Enrichment Center. 😉

sprzęt dla graczy

Myszkę Kana opisałem kilkoma podsumowującymi słowami już na samym początku. Nie znajdziecie tutaj setek ustawień i możliwości, jednak urządzenie w zupełności wystarcza do komfortowego grania w każdych warunkach. Uniwersalność profilu dopasuje się do każdej dłoni, a elegancja zachwyci niejeden wzrok. Dodatkiem jest solidność wykonania, dzięki której sprzęt przetrzyma niejeden sezon. Jedynym minusem może być tutaj cena. Chociaż jak na produkt SteelSeries oscyluje ona w naprawdę niskich granicach, to jednak wciąż pozostaje dość wysoka względem „mniej renomowanej” konkurencji. W tym miejscu każdy musi dokonać samodzielnego wyboru, czy chce zapłacić mniej za produkt średniej klasy, czy może jednak odrobinę więcej za urządzenie, na które zawsze można liczyć. Osobiście z czystym sercem (wybielonym, rzekłbym nawet) mogę polecić Kanę każdemu, kto szuka przystępnego produktu SteelSeries bez zbędnych opcji. Satysfakcja gwarantowana.

Przeważnie też nie zwracam uwagi na takie slogany reklamowe jak „zaprojektowane przez Graczy dla Graczy”, jednak w tym wypadku byłbym skłonny uwierzyć. W czasach gdy nawet zegarek pragnie być opcjonalnie użyteczny poza przestarzałym wyświetlaniem godziny, Kana mówi – Stop! Jestem myszką zaprojektowaną dla Graczy, która jest gotowa do Twych usług w każdej chwili. I ja jej wierzę. Polecam.

Sprawdź najlepszy katalog gier!