myszka dla graczy Sprzęt komputerowy dla graczy

Mysz Tracer SNIPER USBPrzejdź do katalogu gier!

Snajpier to strzelec wyborowy, który cechuje się doskonałą precyzją i siłą psychofizyczną. Jego zadaniem jest eliminacja ściśle określonych celi. Najnowszy produkt firmy Tracer – mysz SNIPER USB nie bez powodu nosi właśnie taką nazwę.

Tracer Sniper to najnowszy flagowy model myszki dedykowanej graczom. Sercem gryzonia jest sensor laserowy AVAGO 9500. Jako, że na komputerze gram mało to przyznam się szczerze, że używam na co dzień standardowej myszki optycznej Logitecha. Zawsze preferowałam prostotę w designie i te wszystkie kosmiczne hiper myszki napakowane przyciskami z każdej strony odrzucały mnie już samym wyglądem. Gdy pierwszy raz zobaczyłam Sniper’a, jeszcze w pudełku, też mi się nie specjalnie spodobał. Jeszcze te odważniki – czy to faktycznie jest komuś potrzebne? Ktoś się bawi w ich przekładanie? Przyznaję bez bicia, że byłam naiwna, ale człowiek chyba zawsze uważa, że coś jest niepotrzebne, jeśli wcześniej nie miał z ową rzeczą styczności. To tak jak np. z robieniem zdjęć. Póki się ma zwykły kompakt krzywo patrzy się na tych wszystkich „snobów z lustrzankami”, które ociężale zwisają im z szyi. Ale jak się raz weźmie taki sprzęt do ręki, a przede wszystkim porówna jakość zdjęć, człowiek zaczyna się łapać za głowę, jak mógł używać tyle lat czegoś podobnego.

mysz komputerowa do gier

I w przypadku Sniper’a miałam podobnie. Ale po kolei. Najpierw wyjęłam z pudełeczka CD z oprogramowaniem i instrukcję w języku polskim. Za nią duży plus bo jest przejrzysta i dokładnie opisana, tak więc nawet laik nie będzie miał problemu z przystosowaniem parametrów myszy. Sterowniki zainstalowały się błyskawicznie i sam program działał bez zarzutów. Początkowo co prawda nie wykrywał w ogóle myszki, ale po resecie (zalecanym zresztą przez producenta) komputera ten problem ustąpił.

W głównym panelu od razu można zaprogramować według własnego gustu 9 przycisków myszki, funkcję scrolla, a także wielkość DPI. W panelu zaawansowanych właściwości możemy ustawić czułość osi X i Y, a także samej myszy oraz prędkość wskaźnika i przyspieszenia. Trzecia zakładka z kolei odpowiada już czysto wizualnym preferencjom. Ustawimy w niej przede wszystkim kolor podświetlenia 8 pasków diodowych umieszczonych na przedniej stronie obudowy myszki, siłę jego natężenia, a także zdecydować czy diody mają się palić światłem ciągłym czy pulsować z daną prędkością. Ta ostatnia opcja w ogóle mi nie przypadła do gustu, aczkolwiek zmiany kolorów podświetlenia jak najbardziej. I to nie tylko ze względów estetycznych ( tutaj najładniej SNIPER wygląda w ciemności), ale zabieg ten znacznie ułatwia korzystanie z profili. Przykładowo do FPSów, gdzie przydaje się szybka zmiana DPI można sobie ustawić kolor żółty, a do MMORPG, gdzie każdy przycisk odpowiada innej akcji wybrać choćby niebieski. Wtedy zamiast wchodzić do panelu konfiguracyjnego wystarczy jeden rzut oka, by stwierdzić, z jakiego profilu aktualnie korzystamy.

myszka dla graczy

Gdy już przejrzałam wszystkie właściwości konfiguracyjne Sniper’a ( sądzę, że zadowolą one najwybredniejszych graczy) skupiłam się wreszcie na kontakcie fizycznym. Jak widzicie po zdjęciach myszka Tracera ma kształt ergonomiczny – dopasowany ściśle pod prawą dłoń. Leworęczni więc niestety już obejdą się smakiem. Ja sama pozytywnie zdziwiłam się jak taki kształ rzeczywiście poprawia komfort użytkowania. Kciuk nie opiera się o podłoże tylko lekko spoczywa na antypoślizgowej wklęsłości. Już po paru godzinach użytkowania stwierdziłam, że to nie detal, lecz ważna funkcja, dzięki której dłoń prawie w ogóle się nie męczy przy pracy czy intensywnym graniu. Sama myszka sunie z niebywałą gracją po każdym podłożu (może za wyjątkiem szkła, ale chyba nikt na szklanych biurkach nie gra bez podkładki). To kolejny plus, bo laserowy sensor pracuje o niebo lepiej od układu optycznego. Promień lasera jest spójniejszy niż w diodach LED, dlatego sprawdza się nawet na takich nawierzchniach jak lakierowany blat, plastik, metal czy nawet nagi kawałek uda 😉

myszka do gierPrzycisków na myszce mamy 9 i co najważniejsze są one bardzo dobrze rozmieszczone. Ani razu nie zdarzyło mi się bym zachaczyła o któryś z nich palcem czy włączyła przez przypadek jakąś funkcję. Osoby o większych dłoniach napewno też nie będą miały z tym jakiegokolwiek problemu. Głośność przycisków jest akceptowalna. LMP i PPM chodzą cichuteńko, nieco głośniej klawisze boczne. Zastrzeżenie mogę mieć jedynie do kabla i nie chodzi mi tu o jego długość (1,7 m), ale o jakość. Jest on pokryty bardzo miękką gumą. Już po wyjęciu z fabrycznego opakowania, gdzie jak wiadomo kabel jest zawsze złożony dostrzegłam głębszą rysę w miejscu, gdzie był zawinięty. To niestety nie wróży dobrze na przyszłość – aczkolwiek prawda jest taka, że wszystko zależy od gracza. Jeśli szanuje swój sprzęt i nie rzuca nim o ścianę w przypadku niepowodzeń jest szansa, że posłuży mu bardzo długo.

I teraz wracam do kwestii owych „niepotrzebnych nikomu” odważników. Sniper ma ich 9 w zestawie o łącznej wadze 25 gram. Wydawać by się mogło, że to tyle co nic. Że nie ma żadnej różnicy. Ale jest i sama byłam tym znowu zaskoczona. Bez odważników wręcz myszka wydawała mi się za lekka! Napakowałam więc ją do pełna i w końcu zaczęło mi się ją prowadzić naprawdę dobrze. Duża ilość odważników umożliwi w pełni doprecyzowanie wagi tego gryzonia. Może troszkę trudno wkłada się same odważniki – magnes przyciąga je nie tam gdzie chcemy, ale to drobiazg. W końcu często się ich wyciągać nie będzie.

Tracer Sniper jak przystało na zawodowca jest super precyzyjny. Pogrywam sobie ostatnio w Metro 2033 i byłam pod wrażeniem, jak zmiana myszki może wpłynąć na jakość rozgrywki. Podczas biegu czy szybkiego obracania celownik był zawsze na miejscu, nie gubił mi się gdzieś na suficie i nie przycinał nawet na bardzo małym DPI. Dla fanów FPSów mycha jak znalazł! Zresztą nie tylko – łatwość programowania przycisków i ergonomiczny kształt to właściwości, które docenią też gracze innych gatunków. A jeśli dodamy do tego przystępną cenę ( choć sugerowana detaliczna to 197 zł, to w sklepach internetowych znajdziecie ją już od 120 zł) na próżno będziecie szukać lepszej alternatywy. Z czystym sumieniem polecam!

Sprawdź najlepszy katalog gier!