mysz komputerowa do gier Sprzęt komputerowy dla graczy

Mysz World of Warcraft MMO Legendary Edition Gaming MousePrzejdź do katalogu gier!

Gracie w MMO i zwykłe myszy Wam już nie wystarczają? Jeżeli tak, to być może zainteresuje Was ten, dedykowany właśnie takim produkcjom, gryzoń. Oto nasz test myszy World of Warcraft MMO Legendary Edition Gaming Mouse.

Firmy Steel Series nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. To renomowany producent tworzący jedne z najlepszych dostępnych na rynku urządzeń dla Graczy. Kto tego nie wie, ten nie wie nic. W gamie oferowanych przez nich sprzętów znajdują się głównie produkty dla bardziej wymagających osób, ale opisywana tutaj myszka jest czymś zdecydowanie więcej. MMO Gaming Mouse, to urządzenie specjalistyczne i ukierunkowane w konkretną stronę, którą jest gra World of Warcraft.

Współpraca Steel Series z Blizzard Entertainment trwa nie od dzisiaj i co jakiś czas dostajemy nowe słuchawki, podkładki oraz myszki, będące owocem tego związku. Doskonała jakość, jaką oferuje producent tego sprzętu, zostaje połączona zwykle z konkretnym tytułem oferowanym przez dewelopera gier, a w rezultacie tworzony jest hybrydowy produkt będący (domyślnie) spełnieniem marzeń Graczy. Teraz wielkie koło marketingowej fortuny wylosowało grę World of Warcraft, która od lat zasiada na tronie wszystkich MMO stanowiąc niedościgniony wzór. Stworzenie odpowiedniego narzędzia do tak potężnej nazwy musiało więc być niemałym wyzwaniem i myślę, że… Nie uprzedzajmy może jednak faktów i zacznijmy od względnego początku.

mysz komputerowa do gier

…czyli w moim przypadku – narzekania. Nigdy nie rozumiałem, nie rozumiem i rozumieć nie będę, dlaczego niektóre produkty sprzedawane w naszym kraju nie mają, chociażby z czystej przyzwoitości oraz szacunku do lokalnych mieszkańców, nawet maluteńkiej ulotki w rodzimym języku. Zdaję sobie sprawę, że to jest dość niewielki problem, ale tak  zwyczajnie się nie godzi. Ksero A4 nie jest przecież przesadnie drogie…. Mając to już za sobą, mogę powiedzieć, że całe opakowanie jest wykonane z niezwykłym przepychem, a na sklepowej półce z pewnością przyciągnie należytą uwagę. Szkoda tylko, iż w jego wnętrzu nie znalazło się zbyt wiele wolnego miejsca. Po otwarciu paczki ujrzymy ulotkę reklamującą inne produkty Steel Series wraz z nalepką, oraz dość skromną instrukcję (dziesięć języków, ale polskiego – niet) zawierającą zaledwie podstawowe informacje dotyczące pierwszego uruchomienia; to wszystko. Bardzo skromnie. Zabrakło nawet miejsce na płytkę z podstawowymi sterownikami. Sprzęt jest jednak przeznaczony do gry wymagającej stałego podłączenia z internetem, więc ten fakt traci na ogólnym znaczeniu. Trzeba być jednak przygotowanym na taką drobną niespodziankę.

Bardziej obszerna instrukcja (w formacie PDF) opisująca możliwości oprogramowania oraz szczegółowe parametry myszki, znajdzie sobie miejsce dopiero na dysku twardym w momencie instalacji sterowników pobranych z oficjalnej strony producenta.

Zainstalowanie myszki sunie zresztą bardzo gładko i przyjemnie. System samodzielnie rozpoznaje wersję podłączonego sprzętu przygotowując go do obsługi i voila – można już przesuwać kursor. Podobnie przebiega instalacja sterowników – wystarczy klikać godząc się na wszystkie umowy licencyjne, a w niecałe pięć minut od momentu podłączenia przystąpić do konkretniejszej konfiguracji. Wszystkie te czynności to kwestia naprawdę paru minut i nie wymagają one przesadnego zaangażowania, gdyż wszystko odbywa się automatycznie.  Dopiero w tym momencie dociera do człowieka jak wiele możliwości oferuje z sobą ten produkt.

myszka dla graczy

Oprogramowanie, pomimo naprawdę mnogiej ilości opcji, pozostaje jednak przejrzyste, intuicyjne i bardzo łatwe w obsłudze. Wszystkie ustawienia zostały pogrupowane w poszczególnych okienkach, które wywołuje się pojedynczym kliknięciem. Tutaj nie ma miejsca na szukanie czegokolwiek, gdyż nic nie jest przed użytkownikiem ukrywane.

Wszystkie te ustawienia, początkowo przytłaczają ogromem oferowanych możliwości, ale już przy pierwszym kontakcie całość okazuje się niezwykle prosta w użytkowaniu. Standardowe opcje wyboru zmiany rozdzielczości działania, szybkości kursora czy rolki, znalazły swoje miejsce z prawej strony. W dolnej części programu znajduje się także niezwykle ciekawa opcja jaką jest centrum kontroli iluminacją logo. Można tutaj zmienić poziom intensywności, pulsacji oraz kolor podświetlania naszego gryzonia. Trzeba w tym momencie przyznać, że zastosowana tutaj dioda jest świetnej jakości i radzi sobie doskonale wybranymi przez użytkownika barwami. Lwią część całego interfejsu zajmuje jednak system konfiguracji przycisków na myszce. Każdy, poza dwoma głównymi, można dowolnie przypisać do osobnej funkcji, które grupują się na cztery zasadnicze rodzaje: standardowe przyciski myszki, rozdzielczość trybu pracy, profile  oraz ustawienia funkcji w grze World of Warcraft obejmujące ponad 130 komend (razem z kombinacjami klawiszy) oraz tworzeniem makr z poziomu tego programu. Kolejne możliwości stwarza zastosowany system dziesięciu dostępnych profili działania myszki. Dzięki tej opcji, z pomocą jednego przycisku, możliwa jest zmiana działania całego urządzenia w zależności od sytuacji, a nawet prowadzonej postaci! Jest to niezwykle pomocne chociażby w porównaniu do zapotrzebowania na poszczególne opcje podczas interakcji socjalnych, walki z mobami albo innymi graczami (PVP). Możliwości, które otwierane są tutaj przed Graczem, wydają się być prawie nieograniczone.

myszka do gier

Jest niestety ta przysłowiowa łyżeczka dziegciu na ten garnuszek miodu, bowiem konfigurowanie klawiszy funkcyjnych pod inne gry może sprawić odrobinę problemu. Wszystko sprowadza się do przypisywania funkcji odpowiedzialnych za literki na klawiaturze bez wiedzy, która z nich została wykorzystana. Może to się okazać kłopotliwe nawet dla osób w świecie WOW, które zrezygnowały z domyślnych ustawień klawiatury. Fakt jednak pozostaje faktem, że da się ten problem przeskoczyć przy odrobinie wysiłku.

Wykonanie myszki potrafi przyprawić o niejeden zachwyt. Świetnie oddane barwy rozświetlające logo World of Warcraft doskonale komponują się z motywem graficznym w jedną, spójną całość, tworząc atrakcyjne i miła dla oczu połączenie. Sam wygląd to jednak nie wszystko. Przyciski oraz grzbiet urządzenia, stworzono z solidnego plastiku, wydającego się być dość odpornym na wszelkie zadrapania, otarcia i ogólnie pojęte uszkodzenia techniczne. Natomiast boki pokrywa czarna, gumowa nawierzchnia, gwarantująca solidniejszy uchwyt. Wszystkie materiały wykorzystane do produkcji są bezsprzecznie najwyższej jakości, a skomponowany z nich produkt stanowi klasę samą w sobie.

Należy zwrócić jednak uwagę na kierunek wyprofilowania kształtu myszki, który jest odpowiedni wyłącznie dla prawej ręki. Gdy jednak już nasza dłoń przyzwyczai się do urządzenia, zyskujemy świadomość doskonałości takiego rozwiązania. Wszystko tutaj jest idealnie przemyślane, a już po chwili nasze palce wręcz intuicyjnie zaczynają poszukiwać specyficznie stworzonych pod nie kształtów. Rozmieszczenie przycisków jest bowiem naprawdę przemyślane, a każdy z nich ma swój specyficzny kształt i pozycję, dzięki czemu praktycznie niemożliwością jest skorzystanie z któregokolwiek z nich przez przypadkowe wciśnięcie. Chociaż trzymanie w dłoni tak specyficznego kształtu wymaga pewnych przyzwyczajeń, ciężko wyobrazić sobie lepszy, gdy już się do niego przyzwyczaimy. Myszka wydaje się być przy tym dość szeroka, ale będzie pasować do zdecydowanej większości męskich, oraz kobiecych dłoni.

myszka do gier

Podsumowując, mogę z czystym sumieniem gorąco polecić tę myszkę każdemu,  kto uwielbia grać w World of Warcraft. Ten produkt jest istnym spełnieniem marzeń Gracza, łączącym w sobie jakość, precyzję kontroli oraz ekstrawagancki wygląd. Urządzenie zostało zaprojektowane nie tylko pod względem umilenia każdej sekundy przy grze, ale także ku ogólnemu zwiększeniu umiejętności oraz szybkości reakcji. Ogromna ilość bezproblemowo konfigurowalnych przycisków w połączeniu z tworzeniem makr i możliwością zmiany profili daje ogrom możliwości. Minimalnie problematyczne są inne tytuły, ale przy odrobinie wysiłku można wszystko odpowiednio skonfigurować.  Nawet wobec faktu, że cena przekracza 200 złotych, uważam iż jest to stosunkowo niewielka kwota, bowiem żaden inny produkt na rynku nie oferuje tak zaawansowanych możliwości w świecie Warcraft. Polecam.

Przez dłuższy moment zastanawiałem się także, czy mogę opisywane tutaj urządzenie polecić osobom niezainteresowanym światem Warcrafta i mam lekko mieszane uczucia. Każdy kawałek tego sprzętu świadczy o przynależności myszki do konkretnej gry. Faktem jednak pozostaje niezwykła jakość, ergonomia, precyzja i oferowane możliwości… Ostatecznie także świetnie grało mi się w inne niż MMO tytuły. Będzie to więc kwestią wyboru. Ze swojej strony mogę powiedzieć tylko, że myszka jest warta każdego grosika, jaki na nią wydacie.

Sprawdź najlepszy katalog gier!