pandaemonic Strategiczne

PandaemonicZagraj w Pandaemonic!

 

Pandaemonic w zasadzie nie jest rewolucyjna. Najciekawsze jest wciąż podejście do tematu – gra przenosi nas na któryś z poziomów piekieł, byśmy tam tworzyli nasze demoniczne imperium. Potem, za pomocą portali, będziemy atakować przeciwników NPC na powierzchni oraz innych aspirujących władców podziemi. Już mieliśmy coś podobnego w postaci Goblin Keeper, ale to tylko pozory, bo o ile Goblin Keeper miał gameplay bardzo oryginalny jak na grę przeglądarkową, tak Pandaemonic jest bliska standardowym produkcjom strategicznym online. Rozwijamy więc najpierw gospodarkę, werbujemy armię i ścieramy się z innymi graczami. Wszystko uzupełnione denerwującymi mikropłatnościami – do nich niestety musimy się przyzwyczaić, choć może prędzej do ich zręcznego omijania.

W Pandaemonic, występuje 5 surowców, Kości, Obsydian, Strach, Siarka oraz …Impy – są one niezbędne do rekrutacji właściwych członków naszej piekielnej armii. Armia to plejada różnego paskudztwa z piekła rodem – demony, żywiołaki ognia, golemy, mroczne widma, a nawet wielkie kościane smoki. Całość prezentuje się całkiem okazale.

Darmowe gry strategiczne zazwyczaj posiadają wewnętrzny sklep, Pandaemonic nie różni się w tym wypadku niczym szczególnym. Walutę premium stanowią tzw. dusze, za które możemy kupić pomagające nam w grze bonusy. Zazwyczaj są to specjalne przedmioty, dzięki którym produkcja danego surowca rośnie o pewien procent przez kilka dni, ale są też takie poprawiające statystki demonów w naszej armii albo poprawiające szybkość ich rekrutacji. Pomocny jest przedmiot pozwalający na budowę równolegle 2 różnych budynków.

Grafika i efekty dźwiękowe są w porządku, może nie najlepsze, co widziałem w strategiach przeglądarkowych, ale wszystko łączy się w oryginalny, mroczny klimat. Jednostki, budynki oraz elementy interfejsu, wyglądają na ręcznie rysowane. Może nie powalają, ale widać, że są inne w stosunku do wielu wyglądających sztucznie elementów, które znajdujemy w innych grach online.

 

Przejdź na stronę gry Pandaemonic!

 


Recenzja

Grywalność
Grafika
Ocena redakcji
Podsumowanie

Pandaemonic: Lords of Legions to gra przeglądarkowa strategiczna, wojna toczy się w świecie fantasy. Wciel się w rolę demona władce Mo’kai, który zstąpił na świat z Wylar.

Wynik 4.1 ocena