rising cities Symulatory

Rising CitiesZagraj w Rising Cities!

 

Wraz z rozwojem naszego miasta, rośnie także nasz poziom doświadczenia – zaczynamy jako nieszczególny i niczym nie wyróżniający się burmistrz poziomu pierwszego. Podobnie jak w innych grach społecznościowych, wraz z naszym awansem, zostają odblokowane coraz nowsze obiekty i interesujące dodatki. Pierwsze nasze budowle to 2 typy domków – do każdego z nich mogą wprowadzić się lokatorzy. Na początku jest to albo robotnik, albo kapitalista – każdy z nich dodaje nam inny typ bonusu.

Każdy zakupiony i wybudowany przez nas budynek, generuje złote pieniążki (podstawową walutę w grze) oraz punkty doświadczenia. By otrzymać zastrzyk i pieniędzy i punktów doświadczenia, musimy odwiedzać nasze miasteczko i klikać na poszczególne konstrukcje – wtedy „wyskakują” z budynku i doliczane są do puli pieniędzy oraz punktów doświadczenia.

W grze dostępne są także zadania, po wypełnieniu których, zostajemy nagrodzeni pokaźną sumą pieniędzy i punktów doświadczenia, a czasami nawet walutą premium. Na początku naszej przygody z gry, są one bardzo istotne – przyśpieszają znacząco nasz rozwój i pokazują nam na czym polega sama gra. Warto dodać, że nie ma w grze w zasadzie jakiegoś rozbudowanego samouczka i właśnie te zadanie spełniają podobną rolę.

Od strony audiowizualnej Rising Cities nie wyróżnia się niczym szczególnym.  Można ogólnie powiedzieć, że całe nasze miasteczko wydaje się jakby kwitło i żyło własnym życiem. Oczywiście na początku nie jest to tak bardzo widoczne, ale w dalszej części gry, gdy posiadamy kilkadziesiąt budynków i odpowiadającą im ilość ulic, robi to wrażenie. Podczas gry towarzyszy nam śpiew ptaków, umilający nam zarządzenie. Poza tym trudno znaleźć w grze jakiekolwiek dźwięki – jest to zrozumiałe, biorąc pod uwagę że jest to gra w przeglądarce. Na szczęście, zawsze możemy włączyć muzykę choćby na Youtube.

Aby do naszego miasta wprowadzali się nowi mieszkańcy musimy pamiętać o tym by zapewnić im dach nad głową, spełniać potrzeby (jak dostęp do warzyw i owoców) i wprawiać w dobry nastrój. Budując kolejne zakłady przemysłowe pokrywamy potrzeby mieszkańców, jednak zakład przemysłowy potrzebuje energii z elektrowni, zaś elektrownie negatywnie wpływają na nastrój panujący w mieście. By poprawić nastrój mieszkańców musimy używać dekoracji: sadzić drzewka, grządki kwiatowe, fontanny, latarnie, pomniki i wiele innych.

W Rising Cities możemy wpływać na wygląd naszego miasta na wiele różnych sposobów. Samych budynków mieszkalnych jest 16 rodzajów, a każdy budynek możemy dodatkowo rozbudować. Ponadto mamy tu 23 różne dekoracje, 5 zakładów produkcyjnych i 9 zakładów przemysłowych. Do gry wychodzą również aktualizacje. Jedna z ostatnich dodała straż pożarna i kilka nowych wyzwań dla burmistrzów. Rising Cities to interesująca, kolorowa symulacja ekonomiczna w przeglądarce.

Jeżeli nie dysponujesz wolnymi środkami na SimCity to gra studia Bigpoint powinna zaspokoić twoje podstawowe potrzeby. Są tu jacyś wirtualni burmistrzowie z Rising Cities? Jak tam wasza opinia o grze?

 

Przejdź na stronę gry Rising Cities!


Recenzja

Grywalność
Grafika
Ocena redakcji
Podsumowanie

Rising Cities to gra podobna do produkcji takich jak Millionaire City czy CityVille. Naszym celem jest budowa i zarządzanie miastem od podstaw. Zaczynyamy z niedużym budynkiem, by z czasem stworzyć prawdziwe imperium!

Wynik 3.8 ocena