pad do pc Sprzęt komputerowy dla graczy

Test pada Tracer TRJ-C7 Freezer (PS3/PC)Przejdź do katalogu gier!

Zamienniki padów do PS3 prześcigają się oferowanymi możliwościami i kuszą dobrymi cenami. Przedstawiamy test pada Tracer TRJ-C7 Freezer, który ochłodzi Wasze dłonie podczas intensywnych rozgrywek.

Tracer Freezer z wyglądu bardzo przypomina oryginalnego pada Sony do PS3. Urządzenie ma identyczny rozkład przycisków, jedynie D-Pad umiejscowiony został w wypukłej, zaokrąglonej formie. Choć Freezer jest gabarytowo nieco większy, co ciekawe jest także lżejszy od gamepada Sony z DualShockiem. Zarówno z przodu jak i z tyłu obudowy umieszczone są dziurki, przez które wentylator wydmuchuje chłodne powietrze. Obudowa zaś, jak w większości przypadków, wykonana została z plastikowego tworzywa – niech Was jednak nie zwiodą piękne zdjęcia producenta. Plastik mocno błyszczy, i chociaż to może kwestia gustu, to jednak według mnie wygląda to tandetnie. Takie rozwiązanie ma jeszcze jedną wadę – powoduje, że pad bardzo szybko się rysuje. Zobaczcie sami jak przedstawia się mój kilkuletni, używany bez przerwy SixAxis od Sony, którego obudowa jest również plastikowa, ale bardziej matowa, a jak wygląda Freezer po kilku dniach użytkowania…

pad do gier

Sam pad posiada 12 przycisków programowalnych oraz włącznik/wyłącznik wentylatora. Przyciski akcji (krzyżyk, kółko, trójkąt i kwadrat) są dość wysokie – trzeba przyzwyczaić się do używania większej siły nacisku, by w ogóle zadziałały. Gałki są jednak odpowiednio sztywne (choć w FPSy gra się wtedy niezbyt wygodnie) i pokryte gumą zapobiegającą ślizganiu się kciuków. Jak na moje, kobiece dłonie pad był zdecydowanie za duży, by mówić o super komfortowym graniu, jednak mężczyźni, którzy również go trzymali nie odczuli żadnego dyskomfortu. Jako prezent zatem dla grającej dziewczyny według mnie nie bardzo się nadaje 😉

akcesoria dla graczy

Tracer Freezer to pad uniwersalny, który możemy wykorzystać zarówno dla konsoli PS3 jak i PC poprzez port USB. Instalacja na komputerze za pomocą dołączonego oprogramowania przebiega sprawnie i szybko. Pada w akcji zobaczycie na poniższym filmiku prezentującym jego możliwości w najnowszym Deus Exie (niestety gra go nie wykryła, nie obyło się bez emulacji) i Trine 2.

Jeśli chodzi o sam system chłodzenia to naprawdę dobry produkt. Wentylator pracuje w miarę cicho, a powietrze nie jest zimne, a delikatne i przyjemne. Z lekkim przymrużeniem oka muszę przyznać, że osobiście przydałby mi się pad rozgrzewający, gdyż z uwagi na moją niedokrwistość mam zawsze zimne dłonie, czy to na wszelakich padach czy zwyczajnej myszce. Zapewne jednak męskie, większe dłonie pocą się szybciej niż kobiece i może to stanowić dla nich fajną alternatywę przed wycieraniem mokrych rąk w spodnie 😉 System wentylacji ma jednak wadę, która przy graniu na konsoli skutecznie zniechęca do użytkowania produktu – mianowicie kabel, który jest przymocowany na stałe. Szkoda, że nie można go odłączyć pozbawiając się równocześnie „klimatyzacji”, która nie zawsze jest przecież potrzebna. Freezer nie posiada też czujników położenia w płaszczyźnie przez co znów SIXAXIS z nim wygrywa. O ile przy grach na PC nie ma to żadnego znaczenia, to jednak spora część gier z PS3 wykorzystuje taką funkcję.

pad do pc

Tracer Freezer to pad dla niewymagającego użytkownika PC, który doceni właściwość jaką jest system wentylacji, tudzież dla gracza PS3, któremu nie będzie przeszkadzał kabel o długości 160cm i który pogodzi się z brakiem czujników położenia. To niewątpliwie dużo tańsza alternatywa (w sklepach internetowych ceny zaczynają się od około 45 zł)  dla produktów Sony. Kwestię wyboru ceny i jakości pozostawiam już Wam samym.

Sprawdź najlepszy katalog gier!