wakfu RPG

WakfuZagraj w Wakfu!

Fabuła wytworu skupia się na walce z mocnym ogrem nazwiskiem Ogrest, który dawno temu wszedł w posiadanie magicznych jaj, umożliwiających swemu właścicielowi kolosalną wytrzymałość. Kiedy kreatura życzyła sprezentować je swojej ukochanej, ta pogardziła podarunkiem. W związku z tym zasmucone monstrum zalało się łzami. Ogr krzyczał na tyle efektywnie, że w rezultacie tego strefa lądowych lądów znalazła się pod wodą. Pojmujący to bogowie a także śmiałkowie wystraszyli się, że ich dorobek może pozostać zatopiony i rozpoczęli batalię z Ogrestem. Twoim zadaniem będzie wyruszyć na walkę z potworem i przywrócić spokój w krainie Wakfu

Informatycy przygotowali dla graczy aż dwanaście klas postaci, do wyboru mamy również pokaźna liczbę serwerów (każdy z nich to około 25 tys. graczy!). Następnie przystępujemy do wykonywania setek misji, wymagających od naszego podopiecznego licznych umiejętności w sferze dzierżenia orężem a także magią, oraz integracji z internetową wspólnotą zawodników. Część posłannictw wymaga współpracy w kilkuosobowych gwardiach, co mobilizuje do konstytuowania własnych gildii. Wakfu dopuszcza do walki zarówno z realnymi przeciwnikami (tryb Player vs Plater), jak również z botami. Oba gatunki bitw przewodzone są w organizmie turowym. Jako pewne urozmaicenie questów należy zaznaczyć, że część z zadań obłożona jest ograniczeniem czasowym, którego przekroczenie wiąże się z niewykonaniem misji.

Jeśli chodzi zaś o właściwości wiedzionego przez nas herosa, należy napomknąć, że zdołają być one w ogromnym stopniu adiustowane. Dotyczy to nie tylko materii (odzienia, noszonej broni czy pancerza), jednak też dziedziny mentalnej (nauki czarów, umiejętności bojowych itp.). Pociągającym aspektem Wakfu jest też obwódka wizualna. Spotkania z Państwem Kwitnącej Wiśni nasuwają się ponadto z motywu wyraźnej, mangowej miarki, jakiej kreślarze dzieła użyli do narysowania postaci i lokacji występujących w grze. Na koniec należy wspomnieć też o potrzebie uiszczania sporadycznych należności abonamentowych za możność rozpoznawania poszczególnych lokacji. Za darmo można zwiedzać jedynie niepotężną strefa obrębów.

 

Przejdź na stronę gry Wakfu!


Recenzja

Grywalność
Grafika
Ocena redakcji
Podsumowanie

Wakfu to produkcja z gatunku MMOcRPG, którą stworzył zespół Ankama Studio. Jest ona kontynuacją Dofusa, pierwszej gry sieciowej autorstwa francuskich deweloperów. Przenosimy się do czasów 1000 lat po wydarzeniach z Dofus.

Wynik 3.9 ocena

Zagraj w Wakfu!

Zagraj za Darmo!